Marți, 13 - preveniți ghinionul! Acțiune ISU Brașov, astăzi

GHINION-1024x768
Sărbătorită sub sloganul „Preveniţi ghinionul”, având ca logo pisica neagră, Ziua Informării Preventive va fi marcată de Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă “Țara Bârsei” al judeţului Brașov printr-o serie de activităţi informativ-educative pentru conştientizarea diverselor pericole care pot fi prevenite.
Astfel, marți 13 august, între orele 12.00-16.00, vor fi organizate puncte de informare preventivă în centrele comerciale Coresi Shopping Resort și Carrefour din municipiul Brasov, în zona Modarom, dar și la Castelul Bran și Cetatea Făgăraș, unde ofițeri și subofițeri din cadrul Inspecției de Prevenire, din cadrul cadrul Serviciului Pregatire pentru Intervenție și Reziliența Comunităților si din cadrul structurilor de intervenție vor distribui pliante, broşuri, flyere şi afişe cuprinzând măsuri de prevenire specifice diferitelor tipuri de situaţii de urgenţă. În subunitățile de pompieri din județ se va organiza ziua portilor deschise pentru toti cei care vor să se familiarizeze cu specificul profesiei noastre.
Citește și:
- 11:24 - ANM a emis avertizări de viscol, polei și vânt puternic până pe 26 februarie
- 10:57 - Scandal uriaș la Primăria București. Consilierii PSD au anunțat că intră în grevă din cauza proiectului cu facturi reduse. Băluță: „Nu vom ceda!”
- 10:51 - Restricții de circulație pe Podul Prieteniei Giurgiu–Ruse din cauza lucrărilor
- 10:27 - Ediție explozivă „Lupta pentru România” în această seară de la ora 18.00
Urmărește știrile Realitatea de Brasov și pe Google News




_8089def344.webp)






