Grădiniță cu activitatea suspendată din cauza infectărilor cu SARS-COV-2

Grădiniță cu activitatea suspendată din cauza infectărilor cu SARS-COV-2
Decizia a fost aprobată de Comitetul Județean pentru Situații de Urgență
Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Brașov a adoptat astăzi Hotărârea nr. 186/2021, privind aprobarea suspendării activității didactice în Grădinița cu program normal nr. 3 B din municipiul Brașov, care prevede următoarele:
„Având în vedere Ordinul comun al Ministrului Educației și Ministrului Sănătății, interimar, nr. 5338/1082/01.10.2021 pentru aprobarea măsurilor de organizare a activității în cadrul unitățiilor/instituțiilor de învățământ în condiții de siguranță epidemiologică pentru prevenirea îmbolnăvirilor cu virusul SARS-CoV-2,
Având în vedere adresele Grădiniței cu program prelungit nr.3, nr.1113/04.10.2021 și 1114/04.10.2021,
Luând în considerare avizul Inspectoratului Școlar al Județului Brașov nr. 9820/04.10.2021 și avizul Direcției de Sănătate Publică a județului Brașov nr. 9329 din 04.10.2021,
Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Brașov hotărăște:
Art.1 Se aprobă suspendarea activității didactice ce presupune prezența fizică în Grădinița cu program normal nr.3 B, municipiul Brașov, cu sediul pe str. Carierei nr.15, structură a Grădiniței cu program prelungit nr.3, Brașov, începând cu data de 04.10.2021, pentru o perioadă de 14 zile.
Art.2 Procesul de învățământ poate continua în sistem online;
Art.3 Reluarea cursurilor care presupun prezența fizică în Grădinița cu program normal nr.3 B, mun. Brașov, cu sediul pe str. Carierei nr.15, structură a Grădiniței cu program prelungit nr.3 Brașov, se va dispune prin hotărâre a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Brașov, la propunerea conducerii unității de învățământ, cu avizul Inspectoratului Școlar al Județului Brașov și al Direcției de Sănătate Publică a județului Brașov.
►Hotărârea nr. 186/04.10.2021 a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Brașov este disponibilă aici:
https://bv.prefectura.mai.gov.ro/wp-content/uploads/sites/27/2021/10/Hot-186-Gradi-3B.pdf
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:40 - Anca Alexandrescu: „Cei care mă fac pe mine PSD-istă în continuare o să înțeleagă după ce vor vedea emisiunea cu domnul Georgescu!”
- 22:36 - Călin Georgescu propune naționalizarea: „Totul la popor”
- 22:32 - Profeția lui Călin Georgescu despre războiul din Ucraina: „Până la sfârșitul anului se va semna pacea”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Brasov și pe Google News














