Un simplu control de rutină al polițiștilor de la Serviciul Rutier Brașov a fost cu ghinion pentru un șofer.
Acesta a fost surpins, joi seara, la Prejmer, la volanul unui autoturism, băut și fără permis. Originar din Odorheiul Secuiesc, bărbatul de 43 de ani avea o îmbibație alcoolică de 0,42 mg / l alcool pur în aerul expirat. A fost dus la spital pentru a i se stabili alcoolemia exactă. În urma verificărilor documentelor, polițiștii au stabilit că șoferul avea permisul auto expirat. În cauză a fost întocmit dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii prevăzute de articolul 336 din Codul Penal.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 09:18 - Intervenție de urgență la barajul Măneciu după ploile torențiale și codul portocaliu hidrologic
- 09:16 - Caz șocant la banchetul unui liceu din Cluj. Elevă premiantă, transportată la spital după ce ar fi fost „drogată și agresată sexual”
- 09:13 - Medic găsit mort în toaleta Spitalului de Urgențe Floreasca. Ce ipoteză au anchetatorii
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Brasov și pe Google News














