Ce s-a întâmplat cu locul de parcare, din Brașov, licitat cu 30.000 de lei?
Acum mai bine de o lună, o știre despre un loc de parcare din Brașov făcea senzație în toată România.
La procedura de atribuire a locurilor de parcare din cartierul Răcădău, organizată de Primărie, o brașoveancă a licitat, atunci, până la fabuloasa sumă de 30.000 de lei, pentru chiria pe un an. Avea termen până ieri să plătească banii respectivi. Așa cum era de așteptat, cel care a licitat se pare că a făcut-o doar de "ochii lumii" şi nu a fost la fel de ambiţios şi serios atunci când a fost nevoit să plătească.Așadar, potrivit Primăriei Brașov, suma nu a fost achitată. Parcarea respectivă va fi scoasă la licitație, pentru reatribuire, anul viitor, în luna iunie. Până atunci, din cel mai râvnit loc de parcare din țară, acum a devenit cel mai accesibil, deoarece până nu va fi dat cuiva, oricine își poate lăsa autoturismul, gratis, acolo, pe principiul "primul venit, primul servit".
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:21 - Cristian Rizea: „Încă o instanță confirmă că la televiziunea lui Sebastian Ghiță știrile sunt fake”
- 12:52 - Mesaj ferm al lui Mark Rutte pentru Moscova: „Un atac nuclear asupra Ucrainei ar avea consecințe devastatoare”
- 12:37 - Cristi Chivu, elogiat în Italia după succesul cu Inter: stilul său de antrenorat, analizat într-un documentar Sky Sports
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Brasov și pe Google News














