SONDAJ. Cititorii Realitatea de Brașov NU îl mai vor pe George Scripcaru primar al Brașovului?!?

sondaj-nou
Din data de 8 decembrie, până în 22 decembrie, Realitatea de Brașov a inițiat două sondaje, care au avut ca temă alegerile locale din vara viitoare. Astfel, ne-am propus să aflăm preferințele brașovenilor în ceea ce privește viitorul primar al municipiului.
În prima săptămână v-am întrebat pe cine alegeți primar dintre George Scripcaru și Gheorghe Ialomițianu. Rezultatul a fost unul surprinzător
(foto),
cel puțin la prima vedere. Asftel, fostul ministru al finanțelor, Gheorghe Ialomițianu, a câștigat acest sondaj, cu 56% din voturi, față de 44% cât a avut George Scripcaru. Au fost înregistrate 5.300 de voturi.
În cea de-a două săptămână a sondajului, întrebarea a rămas aceeași, unul dintre candidați a fost tot George Scripcaru. Doar că de data aceasta s-a „duelat” cu Allen Coliban, candidatul USR. Rezultatul nu lasă loc de comentarii
(foto).
Astfel, Allen Coliban l-a “zdrobit” pe George Scripcaru și a primit 70% din voturile internauților, față de 30% cât a avut actualul primar. Au votat 4.400 de oameni.
Rămâne de văzut cât de relevante sunt aceste sondaje...
Citește și:
- 15:05 - Nicușor Dan, victimă în propriul anturaj? Ion Cristoiu explică cine i-a „vândut” președintelui iluzia unui succes american
- 11:35 - „Prim-ministrul” Nicușor Dan și rezista de la Externe, gafe pe linie
- 11:24 - Atac cu drone și rachete asupra unei uzine strategice din Rusia
- 10:59 - Marco Rubio ar putea veni la București în acest an - SURSE
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Brasov și pe Google News











