VIDEO A intrat cu mașina în magazinul Sergiana!
20 aug. 2020, 18:26
Actualizat: 20 aug. 2020, 18:26

73844
Articol scris de Scris de Stoica Marian
Un accident rutier a avut loc, în această seară, pe bulevardul Griviței din municipiul Brașov. Un șofer a intrat cu mașina în magazinul Sergiana. Două persoane au fost rănite.
Potrivit IPJ Brașov, un tânăr în vârstă de 23 ani, care conducea un autoturism pe str. Griviței din municipiul Brașov, la intersecția cu strada Plevnei, a pierdut controlul asupra directiei de deplasare și a pătruns pe trotuar, distrugând gardul împrejmuitor.
Din cercetări a rezultat faptul că două persoane care se aflau pe trotuar au fost accidentate, acestea fiind transportate la spital pentru îngrijiri medicale suplimentare.
Polițiștii continuă cercetările în cadrul unui dosar penal instrumentat sub coordonarea unității de parchet competente în care se va propune soluție legală la finalizarea cercetărilor.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest rezultatul fiind 0. Cercetările sunt în curs de desfășurare, în vederea stabilirii cu exactitate a cauzelor si împrejurărilor în care a avut loc evenimentul rutier.
Video: Mara Petrei
Citește și:
- 21:42 - Israelul și SUA au atacat Iranul. Ayatollahul Khamenei a fost ucis, iar trupul său a fost recuperat – SURSE israeliene
- 20:24 - Orientul Mijlociu în pragul escaladării: Israel și Statele Unite au atacat Iranul, spații aeriene închise și zboruri anulate
- 19:49 - Iranul a închis Strâmtoarea Ormuz, prin care trece până la 30% din petrolul mondial
- 12:05 - Risc mare de avalanşă în munţii Bucegi, Făgăraş, Parâng şi Ţarcu-Godeanu. Recomandările salvamontiștilor
Urmărește știrile Realitatea de Brasov și pe Google News











