Proteste, acum, în Gara Brașov!

gara-brasov
Zeci de angajați ai CFR protestează, chiar în aceste momente, la Brașov!
Aceștia se alătură colegilor din mai multe depouri cum ar fi București, Satu Mare, Cluj, Iași, Galați, Timișoara, Arad sau Ploiești. Peste 1.000 de angajați CFR protestează la această oră în toată țara. Din primele informații, 19 trenuri au fost anulate. Cei care asigură întreținerea trenurilor și-au încetat activitatea în mai multe județe din țară. Cei care se ocupă de mentenanța și revizia locomutivelor sunt în grevă pentru că CFR Călători refuză să încheie un nou contract de mentenanță. Există acel protocol conform căreia o locomotivă trebuie să intre în revizie din trei în trei zile, scrie DIGI 24.
Revenim cu amănunte!
Citește și:
- 21:51 - Robert De Niro lansează un atac dur la adresa lui Donald Trump și îndeamnă la proteste: „America trebuie apărată”
- 20:49 - Copil de 11 ani din județul Sibiu, implicat într-un accident după ce a pornit mașina familiei. Mama sa a fost rănită
- 19:53 - Bill Gates recunoaște legături controversate cu două femei rusoaice, dar neagă ilegalități legate de Epstein
- 19:13 - Bărbat găsit decedat pe terasa unui bloc din Reșița. Poliția a demarat o anchetă
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Brasov și pe Google News
_a3e751f258.webp)










