Polițiștii rutieri din Brașov și Covasna au dat amenzi de aproape 14.000 de lei în doar 3 ore!
Polițiștii rutieri din Brașov și Covasna au dat amenzi de aproape 14.000 de lei în doar 3 ore!
Pentru abaterile constatate au fost aplicate 43 de sancțiuni contravenționale
La data de 20 septembrie 2022, în intervalul orar 10.00-13.00, polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Brașov – Serviciul Rutier, în colaborare cu polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Covasna – Serviciul Rutier, au organizat și desfășurat o acțiune, în sistem CASCADĂ, pe D.N. 11.
Pe tronsonul de drum aflat în competența I.P.J. Brașov și I.P.J. Covasna, ce a avut ca scop verificarea respectării de către conducătorii auto a normelor legale privind regimul legal de viteză, în zonele unde au fost înregistrate evenimente rutiere pe fondul nerespectării acestei reguli de circulație.
Pentru abaterile constatate au fost aplicate 43 de sancțiuni contravenționale, dintre acestea 41 fiind aplicate pentru nerespectarea regimului legal de viteză și 2 pentru alte abateri la regimul rutier, valoarea totală a sancțiunilor contravenționale aplicate fiind de peste 13.700 lei.
Au fost reținute 1 permis de conducere pentru nerespectarea regimului legal de viteză și 1 certificat de înmatriculare.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 16:26 - Liderii statelor din formatul B9 își afirmă hotărârea “de a construi NATO 3.0, prin promovarea unei Europe mai puternice în cadrul alianței”
- 16:19 - Crucea Roșie Română a lansat un program național de instalare a unor defibrilatoare în spaţii publice
- 15:59 - Restricții pe DN1, între Ploiești și Brașov. Traficul va fi afectat aproape o lună
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Brasov și pe Google News














