HOCHEI: Înfrângeri pentru Brașov și Miercurea Ciuc, victorie pentru Gheorgheni, în Erste Liga

HOCHEI: Înfrângeri pentru Brașov și Miercurea Ciuc, victorie pentru Gheorgheni, în Erste Liga
În Erste Liga la hochei pe gheață au fost programate, aseară, 3 meciuri
În Erste Liga la hochei pe gheață au fost programate, aseară, 3 meciuri. Toate echipele românești din competiție au jucat pe propriul patinoar.
Astfel, la Brașov, Corona a fost învinsă, după prelungiri, de liderul MAC Ujbuda, scor 1-2. Golul brașovenilor a fost marcat, în prima repriză, de Domingue. La Gheorgheni, formația gazdă ACSH s-a impus, scor 6-2, pe reprize 3-1, 2-1, 1-0, în duelul cu Ujpest. Pentru harghiteni au punctat Vincze (2), Orban, Bodo, Sylvestre și Sarpatki. În fine, Miercurea Ciuc a fost învinsă, scor 3-4, de Ferencvaros. Pentru ciucani au marcat Căsăneanu, Kubat și Skachkov. Cea mai bine clasată echipă românească din Erste Liga este ACSH Gheorgheni, locul 2, cu 40 de puncte. Miercurea Ciuc este pe locul 5, cu 28 de puncte. Iar Corona Brașov este pe 7, cu 26 de puncte.
Foto: Facebook / Corona Brașov
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 11:57 - Cod galben de vânt puternic lovește România: rafale de până la 80 km/h și vreme de iarnă în plină primăvară
- 11:19 - Petrișor Peiu (liderul senatorilor AUR): „INS confirmă eșecul guvernului Bolojan și motivele pentru care AUR a depus moțiune de cenzură”
- 10:57 - Sorin Grindeanu, atac dur după datele INS: „Te culci sănătos și te trezești mort”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Brasov și pe Google News














