Fabrică ilegală de uniforme pentru polițiști, jandarmi și pompieri, descoperită într-un cartier din Brașov

Fabrică ilegală de uniforme pentru polițiști, jandarmi și pompieri, descoperită într-un cartier din Brașov
Poliția din Brașov a dat peste o hală de confecții care fabrica ilegal uniforme de poliție, jandarmi și pompieri
Poliția din Brașov a dat peste o hală de confecții care fabrica ilegal uniforme de poliție, jandarmi și pompieri. Aceste articole ar fi fost comercializate on-line în baza unor comenzi pe site-ul propriu sau telefonice, efectuate de potențialii clienți, și ar fi fost livrate prin curierat rapid.
Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au organizat joi, 17 august, pe raza municipiului Brașov, o acțiune pentru prevenirea şi combaterea infracționalității economice, la punctul de lucru al unei societăți, care are ca obiect de activitate principal fabricarea altor articole de îmbrăcăminte.
Din verificările efectuate a reieșit faptul că la punctul de lucru al operatorului economic funcționa un atelier de confecții textile, care ar fi produs și ar fi comercializat articole de echipament și semne distinctive din compunerea uniformelor polițiștilor, jandarmilor și pompierilor, în afara prevederilor legale.
Aceste articole ar fi fost comercializate on-line în baza unor comenzi pe site-ul propriu sau telefonice, efectuate de potențialii clienți, și ar fi fost livrate prin curierat rapid.
În baza celor constatate, s-a procedat la aplicarea unei sancțiuni contravenționale în valoare de 10.000 lei, precum și la confiscarea celor 183 de articole de echipament și semne distinctive identificate.
Sursa: Realitatea de Brasov
Citește și:
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Brasov și pe Google News











