VIDEO Handbalist de la CSM Făgăraş, cercetat pentru trafic de droguri!

pierre-ragot
Percheziţii efectuate, în această dimineaţă, de către procurorii DIICOT, Seviciul Teritorial Braşov, la Făgăraş.
Verificăriile au fost efectuate la domiciliul handbalistului de origine franceză Pierre Yves Ragot, de la CSM Făgăraş, într-un dosar privind săvârșirea infracțiunii de trafic de droguri de risc (cannabis - cultura indoor, chiar la locuinţa din Făgăraş). Acesta este audiat, chiar acum, la sediul DIICOT Braşov. Dacă va fi găsit vinovat, suspectul riscă să stea după gratii între 2 şi 7 ani.
Astăzi, polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Brașov, împreună cu procurorii D.I.I.C.O.T. – S.T. Brașov, au efectuat o percheziție domiciliară la locuința unei persoane bănuite de trafic de droguri de risc.
Din cercetări a reieșit că, în perioada februarie - iunie a.c., bărbatul, cetățean francez, de 34 de ani, ar fi traficat droguri de risc, respectiv ar fi cultivat plante de cannabis, în vederea comercializării.În urma perchezițiilor, au fost ridicate aproximativ 700 de grame de cannabis, o instalație folosită la întreținerea culturii, două telefoane mobile, precum și un grinder și un cântar electronic.Bărbatul în cauză a fost condus la sediul D.I.I.C.O.T., în vederea audierii.Activitățile au fost desfășurate cu sprijinul polițiștilor din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Brașov – Poliția Municipiului Făgăraș.imagini - https://youtu.be/0ZyxXxwPUl4
Citește și:
- 19:40 - Influencerița din CHina care vindea lumânări „magice”, arestată pentru fraudă
- 18:45 - 📰 City break-uri de primăvară cu buget mic: destinații europene cu zboruri sub 200 de lei în martie
- 18:02 - România începe 2026 cu excedent bugetar, după majorări de taxe și reduceri drastice de cheltuieli
- 17:05 - Ana Maria Păcuraru: „Evacuarea personalului ambasadei SUA din Israel”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Brasov și pe Google News











