Tânăr de 16 ani, găsit mort după un incendiu la o casă din Satu Nou

Tânăr de 16 ani, găsit mort după un incendiu la o casă din Satu Nou
Potrivit ISU Brașov, incendiul a fost localizat și lichidat
Un tânăr în vârstă de 16 ani a fost găsit mort, luni dimineață, într-o locuință cuprinsă de flăcări în localitatea brașoveană Satul Nou, de către pompierii militari mobilizați la fața locului pentru a stinge incendiul.
Potrivit ISU Brașov, incendiul a fost localizat și lichidat, pompierii îndepărtând elementele din imobil afectate.
Incendiul a fost anunțat în jurul orei 07,00, iar în urma apelului la 112, la fața locului au fost mobilizate cinci autospeciale de stingere cu apă și spumă, dintre care una aparținând Serviciului Voluntar pentru Situații de Urgență din Hălchiu, o autoscară și un echipaj al SMURD.
AGERPRES
Sursa: Realitatea de Brasov
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 07:54 - Bătaie în Centrul Vechi din București între români și ucraineni, după concertul lui Max Korzh. Patru reținuți
- 21:07 - Secția de Pediatrie a spitalului din Mangalia, ÎNCHISĂ după ce singurul medic și‑a luat concediu prelungit. Părinții revoltați cer găsirea unei soluții
- 19:35 - Ministrul Sănătății, după moartea la școală a adolescentului din Bacău: „Nu apăr pe nimeni. Posibile greșeli, dacă s-a greșit vor fi sancțiuni”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Brasov și pe Google News














