Mită electorală, la Predeal? Polițiștii au deschis dosar penal!

Mită electorală, la Predeal? Polițiștii au deschis dosar penal!
Un bărbat este acuzat de „coruperea alegătorilor”
Astăzi, 27 septembrie 2020, polițiști din cadrul Poliției Stațiunii Predeal au fost sesizați prin apelul unic de urgență 112 cu privire la faptul că la o secție de votare, amplasată pe raza Stațiunii Predeal, o persoană de sex masculin ar fi oferit o sumă de bani unui bărbat în scopul determinării alegătorului să voteze un anumit candidat.
Polițiștii continuă cercetările în vederea clarificării stării de fapt, în cauză fiind întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de „coruperea alegătorilor”, dosar instrumentat sub coordonarea unității de parchet competente în care se va propune soluție legală la finalizarea anchetei.
Până la această oră, orașul Predeal are una dintre cele mai ridicate prezențe la vot din județ, de peste 40%.
Sursa: Realitatea de Brasov
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 11:39 - Misiune contra cronometru în Munții Bucegi. Trei persoane care participau la o competiție, scoși de salvatori din gheață
- 11:27 - Trei coliere de aur de peste 300 de grame şi vechi de 3000 de ani, descoperite în Prahova
- 11:04 - Ploi torențiale și vijelii în mai multe județe
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Brasov și pe Google News














