Circulație RESTRICȚIONATĂ, astăzi, în municipiul Brașov
1 apr. 2019, 00:02
Actualizat: 1 apr. 2019, 00:02

circulatie
Articol scris de Scris de Realitatea de Brasov
În cadrul proiectului derulat de către Compania Apa Brașov pentru modernizarea reţelelor publice de apă potabilă, luni, 01.04.2019, se vor executa lucrări, la intersecția dintre străzile Nicopole și Avram Iancu.
Pentru efectuarea acestora, circulația va fi restricționată, începând cu ora 7.00, până la ora 17.00. Mai exact, în acest interval orar, la semafor, indiferent de direcția din care vor veni, șoferii nu vor putea vira pe strada Nicopole (direcția Mihai Viteazul). Zona va fi semnalizată corespunzător.
Această lucrare face parte dintr-un contract de reabilitare și extindere a reţelelor publice de distribuție apă potabilă din municipiul Brașov, care a început în luna august a anului trecut și care se va derula până în februarie 2020. Valoarea întregului contract derulat, finanțat din fonduri europene, este de aproximativ 19,24 milioane de lei, inclusiv TVA.
Citește și:
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Brasov și pe Google News











