CANICULA MODIFICĂ PROGRAMUL SUPERLIGII DE FOTBAL

CANICULA MODIFICĂ PROGRAMUL SUPERLIGII DE FOTBAL
Partidele vor începe mai târziu ca urmare a temperaturilor ridicate
Programul etapei a II-a a Superligii a fost modificat de Liga Profesionistă de Fotbal, partidele urmând să înceapă mai târziu ca urmare a temperaturilor ridicate.
Astfel, meciurile din etapa a II-a, programate iniţial de la ora 18:30, vor începe la 19:00, iar startul celor de la ora 21:30 a fost mutat la 22:00, scrie Radio România.
„Liga Profesionistă de Fotbal şi deţinătorul drepturilor tv au modificat orele de disputare ale partidelor contând pentru etapa a doua a Campionatului Naţional SuperLiga României. La baza acestei decizii comune au stat prognozele meteo, care indică temperaturi ridicate la finalul acestei săptămâni”, menționează LPF.
Noul program al meciurilor din etapa a II-a este următorul:
Vineri, 19 iulie
Politehnica Iaşi - FC Botoşani (ora 19:00)
Unirea Slobozia - FCSB (ora 22:00)
Sâmbătă, 20 iulie
Universitatea Craiova - UTA (ora 19:00)
FC Rapid - CFR Cluj (ora 22:00)
Duminică, 21 iulie
Universitatea Cluj - FC Hermannstadt (ora 19:00)
Dinamo Bucureşti - Petrolul Ploieşti (ora 22:00)
Luni, 22 iulie
Gloria Buzău - Sepsi OSK Sf. Gheorghe (ora 19:00)
Oţelul Galaţi - Farul Constanţa (ora 22:00).
Citește și:
- 19:13 - Sumă uriașă pentru Sorana Cîrstea! Cât a câștigat după calificarea spectaculoasă în semifinale la Roma
- 15:51 - Sorana Cîrstea, de neoprit la Roma! Românca a învins-o pe Ostapenko și merge în semifinale
- 12:07 - FCSB se pregătește pentru mai multe transferuri
- 09:09 - FCSB a făcut doar egal cu Unirea Slobozia: „Un meci slab făcut de noi”
Urmărește știrile Realitatea de Brasov și pe Google News













