Șeful ANPC, amenințări la adresa unui cunoscut lanț de retail: „Unor magazine le vom stige lumina!”

Șeful ANPC, amenințări la adresa unui cunoscut lanț de retail: „Unor magazine le vom stige lumina!”
Horia Constantinescu a trecut la amenințări directe la adresa magazinelor prinse mai mereu cu nereguli
Horia Constantinescu a trecut la amenințări directe la adresa magazinelor prinse mai mereu cu nereguli. „Este deja prea mult! Doi ani de amenzi, de promisiuni, de lipsă de respect faţă de dumneavoastră şi ANPC, trebuie să se încheie!”, spune șeful de la Protecția Consumatorului.
”Este deja prea mult! Doi ani de amenzi, de promisiuni, de lipsă de respect faţă de dumneavoastră şi ANPC, trebuie să se încheie! Lanţul Mega Image este unul al contrastelor! Cu magazine impecabile si cu multe dezastruoase, tot amână aducerea tuturor la nivelul pe care îl meritaţi”, a scris, vineri, pe Facebook, Horia Constantinescu, adăugând mai multe fotografii în care arată starea de degradare a unor încăperi, dar şi produse expirate şi ţinute la temperaturi neconforme.
Constantinescu anunţă că verificările vor fi oprite doar când activitatea operatorului economic va fi conformă.
”Vom opri acţiunea când nu va mai fi nevoie să sortaţi dvs legumele şi fructele sau să suportaţi lipsa de igienă!”
Până atunci, unor magazine le vom stige lumina”, a mai scris Constantinescu, adâugând şi o fotografie care arată că un magazi Mega Image a fost închis din ordin al comisarilor ANPC.
Sursa: Realitatea Financiara
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 15:14 - România, tot mai dependentă de gazul extern. Importurile au crescut masiv, pe fondul declinului extracției interne
- 12:32 - Ciobanii din Sibiu se revoltă față de acordul Mercosur
- 19:34 - România: făină ieftină, pâine scumpă. De ce produsele de bază costă mai mult decât în Spania sau Italia
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Brasov și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)









