Incidența SARS-COV-2 din Brașov, în scădere!
28 feb. 2021, 15:46
Actualizat: 28 feb. 2021, 15:46

Incidența SARS-COV-2 din Brașov, în scădere!
Articol scris de Scris de Stoica Marian
Rata de infectare din municipiul Brașov este de 4,06
Direcția de Sănătate Publică Brașov a anunțat că rata de infectare cu coronavirus din județul Brașov este în scădere în ultimele 24 de ore, de la 2,85 la mia de locuitori, la 2,78.
O scădere avem și în municipiul Brașov în ultimele 24 de ore, de la 4,17 la mia de locuitori, la 4,06. Pe lângă municipiul Brașov, alte 3 localități mai au incidența peste 3 la mia de locuitori: Sânpetru (4,96), Prejmer (3,98) și Hălchiu (3,75). Situația completă, mai jos:

https://realitateadebrasov.net/bilant-covid19-28-februarie-2830-cazuri-noi-63-decese-1006-pacienti-internati-in-ati/
Citește și:
- 12:26 - Astăzi este Sâmbăta Mare. Care sunt tradițiile religioase și datinile legate de ajunul Paștelui?
- 11:30 - Sfânta Lumină de la Ierusalim ajunge sâmbătă seara și în România
- 11:26 - Moment istoric în astronautică: Artemis II a revenit cu succes pe Pământ după cea mai îndepărtată misiune umană din istorie - VIDEO
- 11:18 - Eugen Rădulescu (BNR), verdict dur pentru administrația americană: Cum să nu intuiești închiderea Strâmtorii Ormuz? Nimic nu putea fi mai previzibil
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Brasov și pe Google News










