Răsturnare spectaculoasă de scor în liga a treia de fotbal!

Meci nebun în liga a treia de fotbal. O echipă brașoveană a produs un adevărat șoc în etapa a 25-a.

Cu șanse mici de a scoate vreun punct, AFC Hărman a reușit să producă surpriza rundei, chiar pe terenul liderului din seria C5, Comuna Recea. Gazdele conduceau cu un categoric 4-0 la pauză, însă brașovenii au revenit senzațional în partea a doua și au terminat la egalitate, scor 4-4. Potrivit Monitorul Expres, echipa antrenată de Călin Moldovan a avut o repriză secundă fabuloasă. Eroul confruntării a fost Marian Constantinescu, care a marcat trei goluri, iar Emanuel Popa a semnat cealaltă reușită. Hărmanul a avut chiar și o bară, prin Mugurel Buga. Tot în etapa a 25-a, Cetate Râșnov a câștigat cu 3-1 la Iernut, iar ACS SR Brașov a fost învinsă, în deplasare, cu 0-2, de CS Universitatea Craiova 2.

Articolul precedentPoliticienii au înviat! A început campania electorală pentru alegerile europarlamentare! Reguli STRICTE până pe 25 mai
Articolul următorAlertă meteo! COD GALBEN de vreme severă imediată!