În acest weekend au început meciurile din play-off-ul și play-out-ul ligii a treia de fotbal. În grupa de promovare, SR Brașov a debutat cu un egal, în deplasare, la CSO Plopeni, scor 0-0.

Un meci cu o răsturnare spectaculoasă de scor a fost tot în play-off, între Cetate Râșnov și CS Blejoi, partidă disputată în județul Prahova. Râșnovenii au condus cu 2-0 după golurile marcate de Vlad Boția și Raul Drugă, ultimul din lovitură de la 11 metri. Gazdele au reușit să egaleze, însă, până la pauză. CS Blejoi s-a impus în cele din urmă cu 3-2, după un gol marcat în minutul 75. De la ambele echipe au fost eliminați câte doi fotbaliști. De la Râșnov au văzut cartonașe roșii Gârniță și Dragomir.

În prima etapă din play-out, Olimpic Zărnești a remizat în deplasarea de la Păulești, scor 1-1. Golul brașovenilor a fost marcat de Dobre. Vineri, ACS Kids Tâmpa Brașov a fost învinsă, tot în grupa de retrogradare, de Sepsi 2 OSK, scor 1-2. În etapa viitoare este programat derby-ul dintre Cetate Râșnov și SR Brașov, care va avea loc pe 8 aprilie, pe terenul primei echipe. În play-out, Olimpic Zărnești va primi vizita celor de la Sepsi 2 OSK, în timp ce Kids Tâmpa se va deplasa la Târgu Secuiesc.

Articolul precedentMită la Aeroportul Otopeni. Dorin Iacob, dezvăluiri explozive – La cine a ajuns șpaga de 22 de miioane de euro. Banii, spălați printr-un club de fotbal
Articolul următorCum este aceeași muncă plătită diferit în țările din Europa: Diferenţe de până la 43 de euro la costurile pe ora de lucru