HOCHEI: Viitorul sună bine! Corona învinge Steaua, la juniori

Pe 1 decembrie, tinerii hocheiști sub 16 ani ai clubului nostru au repurtat o victorie (în prelungiri) – în deplasare – în fața echipei Steaua București, reușind să-și adjudece două puncte.

Prima repriză s-a încheiat la egalitate, 1-1, golul echipei noastre fiind marcat de către atacantul Alpar Kovacs (asistat de către Ioan Băcilă).

Repriza a doua a fost adjudecată de către echipa gazdă, care a reușit să marcheze trei goluri, față de doar un gol al echipei noastre  (marcat de către Elod Kovacs – asistat de către Eugen Butuc).

Scorul după două reprize: 4-2 în favoarea echipei Steaua București.

În repriza a treia echipa noastră a reușit să remonteze diferența de pe tabela de marcaj prin două goluri marcate de către Timotei Coman și Tudor Nechita (neasistați).

În repriza suplimentară, tinerii hocheiști ai Brașovului au reușit să-și asigure două puncte prin reușita lui Ioan Băcilă (asistat de către Alpar Kovacs). Golul victoriei a fost marcat în minutul 1’26” al prelungirilor, în superioritate numerică.

Sursa: wolves.ro

Articolul precedentFOTO+VIDEO Experiență unică în România! Safari în savană, la Zoo!