La Miercurea Ciuc a fost programat, aseară, meciul 3 al finalei Campionatului Național la hochei pe gheață, între Sport Club Miercurea Ciuc și Corona Wolves Brașov.

După 2-0 la general, pentru ciucani, „lupii” aveau nevoie obligatoriu de victorie pentru a mai păstra șanse la trofeu. Ceea ce au și realizat, câștigând cu 6-5, pe reprize 0-3, 5-1, 1-1. Astfel, după prima repriza se părea că brașovenii nu mai aveau nicio șansă, însă au revenit spectaculos în repriza a doua. Golurile Coronei au fost marcate de Carlson (26’40”, 32’27”), Fowlie (30’10”, 55’35”), McFadden (31’31”), Valchar (37’54”). Pentru ciucani au punctat: Fodor, Taratukhin, Becze, Blackwater și Wishart. La general, scorul a devenit 2-1 pentru Miercurea Ciuc. Meciul 4 va avea loc diseară, tot la Miercurea Ciuc. Finala mică a fost câștigată de CSM Galați, care a trecut cu 3-0 de Gheorgheni.

Articolul precedentUn om de afaceri brașovean, anchetat în două dosare de DNA, s-a sinucis!
Articolul următorVIDEO Un nou caz de violență între copii, la Brașov!