Hochei: Corona Brașov a zdrobit pe Fehervar

În primul meci al anului 2020 „lupii” au învins, aseară, într-un meci cu multe goluri, formația maghiară Fehervar Titanok.

Scor final: 11-3 (3-0, 4-1, 4-2), iar pentru echipa noastră au marcat următorii jucători: – în minutul 04’21” – Daniel Trancă (asistat de Peter Balazs și Levente Zsok); – în minutul 14’23”: Zach Franko (asistat de Pavlo Borysenko); – în minutul 17’08”: Cody Fowlie (asistat de Zach Franko și Nelson Armstrong); – în minutul 20’43”: Cody Fowlie (asistat de Cody Carlson și Zach Franko); – în minutul 21’47”: Peter Balazs; – în minutul 27’12”: Gergo Biro; – în minutul 38’22”: Levente Zsok (asistat de Peter Balazs și Daniel Trancă); – în minutul 44’58”: Sam Labreque (asistat de Daniel Trancă și Pavlo Borysenko); – în minutul 49’10: Cody Fowlie (asistat de Zach Franko și Roberto Gliga); – în minutul 54’27”: Zsombor Molnar  (asistat de Cody Carlson și Albert Zagidullin); – în minutul 59’45”: Matyas Biro (asistat de Cody Carlson); Astfel, Corona Wolves Brașov și-a consolidat poziția a treia în clasamentul ligii Erste, cu 62 de puncte după 31 de meciuri (și golaveraj de 141-97). Astăzi, începând cu ora 17:00, tot la Brașov, echipa noastră va susține „derbyul românesc” din Erste Liga, în compania echipei Sport Club Miercurea Ciuc. Sursa: wolves.ro