În meciul 4 din semifinalele Erste Liga la hochei pe gheață s-au întâlnit, în această seară, la Patinoarul Olimpic, Corona Brașov și ACSH Gheorgheni.

Brașovul s-a impus cu 4-3, după prelungiri, pe reprize 1-1, 2-1, 0-1 și 1-0. În timpul regulamentar, pentru Corona au marcat VanWormer, Gliga și Schaber. Iar pentru harghiteni au punctat Sylvestre (2) și Bodo.

Golul decisiv din prelungiri al brașovenilor a fost marcat de Koger. Scorul a devenit 2-2 la general, iar meciul 5 este programat duminică seara, la Gheorgheni.

Egalitate la 2 este și în cealaltă semfinală, dintre Ferencvaros și Budapest Akademia.

Articolul precedentFugarul Arsene, legături de afaceri cu grupul de la Cluj – Cine TREMURĂ după condamnarea baronului PSD
Articolul următorPersoană omorâtă de tren, în municipiul Braşov!