FOTBAL: SR Brașov, egal pe propriul teren

În etapa a 20-a a Ligii a III-a de fotbal, SR Brașov a terminat la egalitate, ieri, scor 0-0, pe Stadionul Tineretului, în compania echipei CSM Alexandria.

Gazdele au evoluat mai bine în prima parte a jocului și au ratat marile ocazii, prin Horia Popa și Renta. În schimb, repriza a doua a fost dominată aproape în totalitate de oaspeți, care au și rămas în inferioritate numerică în ultimele zece minute ale duelului. În derby-ul seriei, Turris Turnu Măgurele a învins, în deplasare, pe Universitatea Craiova, scor 1-0. SR Brașov este pe locul 6 în ierarhie, cu 33 de puncte. Celelalte echipe brașovene din liga a treia au încheiat și ele weekend-ul fără înfrângere. Astfel, AFC Hărman a făcut egal, 1-1, cu Minaur Baia Mare, iar Cetate Râșnov a învins categoric pe MSE Târgu Mureș, scor 4-1.