ACS Kids Tâmpa a pierdut meciul disputat sâmbătă seară, pe terenul lui KSE Târgu Secuiesc, în prima etapă din Seria a 5-a a Ligi ia 3-a, scor 4-1 (1-1).

„Urșii” au început foarte bine partida, cu Dragoș Popa deschizând scorul cu o lovitură de cap, în urma unei centrări a lui Fabian Dumitraș (3). Gazdele au egalat prin Mozzi (30), iar după pauză Palucs a încris golul prin care covăsnenii au preluat conducerea (52). Antal a marcat de două ori din penalty (61 și 90), stabilind astfel scorul final.

„Din păcate, când pleci cu avantaj de 1-0, dacă faci greșelile personale pe care le-am făcut noi, cadouri practic, fotbalul te pedepsește, iar adversarul nu te iartă. O primă repriză destul de bună, dar nu ne mulțumește acest aspect. Este o diferență mult prea mare între ceea ce am arătat în meciul din Cupa României și ce am arătat acum. Vom avea o discuție și cu jucătorii și vom vedea ce este de făcut pentru următorul joc”, a declarat Vasile Tatarciuc, unul dintre antrenorii echipei ACS Kids Tâmpa.

Câșlariu – Zota (65 Mușătescu), Andrieș, Potecu, Enache – Moldovan, Mitrică (81 Goșman) – D. Popa (65 Garvalov), Spătaru, Dumitraș (81 Opra) – Kerekeș (72 Moroie), au evoluat pentru braşoveni.

Debut cu stângul pentru CS Olimpic Cetate Rasnov in noul sezon!

Şi CS Olimpic Cetate Rasnov debutează cu stângul in noul sezon și pierde, in deplasare, la Pucioasa, scor 0-4. Etapa următoare, CS Olimpic Cetate Rasnov întâlnește acasă , sâmbătă, 4 septembrie de la ora 17:00 pe KSE Targu Secuiesc.