FC Brașov a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat, astăzi, cu Unirea Slobozia.

A fost cel de-al treilea meci amical din pauza competițională. După înfrângerile cu Farul (2-3) și FC Hermannstadt (0-2). Confruntarea a avut loc pe stadionul din Tărlungeni. A fost primul meci din stagiul de pregătire centralizat pe care FC Brașov îl are până pe 22 iulie. Stegarii au deschis scorul în minutul 20, prin atacantul bulgar Anghelov, după o lovitură liberă indirectă. Slobozia a egalat rapid, după doar un minut. Anghelov a mai avut o ocazie în prima repriză. Însă tabela a rămas nemodificată până la final. Mâine, FC Brașov va întâlni, pe stadionul Metrom, de la ora 11.00, pe Cetate Râșnov.