Într-un meci din etapa a 4-a a Ligii a 2-a, FC Brașov a întâlnit, pe Stadionul Tineretului, pe Ripensia Timișoara.

Galben-negrii au obținut prima victorie din acest campionat. Au învins cu 1-0, după golul marcat de juniorul Dan Spătaru. În minutul 65, Fustar a recuperat o minge la centrul terenului, i-a pasat lui Chică Roșă. Acesta a continuat la Dan Spătaru, care l-a lobat pe portarul advers din 14 metri lateral și a deschis scorul.

Stegarii au mai lovit bara de două ori în prima repriză. Mai întâi, în minutul 33. Vasile Constantin a trimis în bară din lovitură liberă de la 35 de metri. Un minut mai târziu, Vasile Constantin a întors în careu, iar Chică Roșă a trimis în bară din 6-7 metri. Cu acest succes, FC Brașov a acumulat 5 puncte și a urcat, momentan, pe locul 8 în clasament.