Corona Brașov, calificare dramatică în grupele Cupei EHF!

Echipa de handbal feminin CSM Corona Brașov s-a calificat, în urmă cu doar câteva minute, în grupele Cupei EHF.

După ce în turul de la Bistrița au câștigat cu 27-25, în această seară, în Sala Sporturilor Dumitru Popescu Colibași, brașovencele au fost învinse tot la două goluri, scor 22-24. Astfel, cu rezultatul general de 49-49, Corona merge mai departe deoarece a marcat mai multe goluri în deplasare! Fetele antrenate de Ion Crăciun au suferit mult pentru această calificare. Bistrița s-a aflat aproape în totalitate la conducerea partidei, iar la pauză avea un avantaj de două goluri, 13-11. Dramatismul a atins apogeul în ultimele două minute, atunci când gazdele au condus chiar și la o diferență de trei goluri: 24-21! În ultimele secunde, la scorul de 24-22, Bistrița a ratat ultimul atac, astfel că rezultatul final a permis calificarea echipei Corona Brașov.