BASCHET FEMININ – A doua înfrângere consecutivă pentru Olimpia CSU Brașov

Echipa de baschet feminin Olimpia CSU Brașov a avut un meci extrem de dificil în etapa a noua a Ligii Naționale.

Fetele antrenate de Dan Calancea au fost învinse, vineri seara, în deplasarea de la ICIM Arad, scor 85-73, pe sferturi 20-14, 21-22, 19-23 și 25-14. Prima parte a jocului a aparținut clar gazdelor, însă brașovencele au evoluat foarte bine în sferturile 2 și 3, astfel că, înaintea ultimelor zece minute, confruntarea era extrem de echilibrată, cu un scor de 60-59 pentru ICIM Arad. Din păcate, sfertul patru a fost dominat, din nou, în totalitate, de gazde, astfel că Olimpia a pierdut cel de-al doilea meci consecutiv, după eșecul de acum câteva zile, cu Sepsi Sfântu Gheorghe.