VIDEO Vagon în flăcări, la Brașov! Trafic feroviar întrerupt!
12 iul. 2021, 08:48
Actualizat: 12 iul. 2021, 08:48

VIDEO Vagon în flăcări, la Brașov! Trafic feroviar întrerupt!
Articol scris de Scris de Realitatea de Brasov
Din fericire, nu au existat victime
ISU Braşov anunță că a intervenit, în această dimineată, în jurul orei 7.00, la un incendiu izbucnit la un vagon încărcat cu Buşteni, din gara Beia.
S-a acționat cu o autospecială de stingere de la Detaşamentul de Pompieri Făgăraş, dar şi cu un echipaj de la Serviciul Voluntar din Rupea. Incendiul a fost localizat şi se intervine pentru lichidare. Vagonula fost decuplat de locomotivă şi nu s-au înregistrat victime. Potrivit Centrului Infotrafic, traficul feroviar este întrerupt pe magistrala 300, între Braşov şi Sighişoara.
SURSĂ: ISU BRAȘOV
Citește și:
- 09:22 - Iarnă severă în plină primăvară: ninsori abundente și ger în zonele montane, cu doar două zile înainte de Paște
- 09:15 - România își ia adio de la „Il Luce”. Mircea Lucescu va fi înmormântat astăzi, cu onoruri militare -VIDEO
- 08:49 - INTERVIU-EVENIMENT în platoul Televiziunii Poporului: Călin Georgescu și Ion Cristoiu, față în față, joi, 16 aprilie, la ora 20:00
- 08:32 - Dan Dungaciu aruncă bomba: Se pregătește o nouă moțiune de cenzură împotriva guvernului. „Această coaliție este incapabilă să scoată România dintr-o criză”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Brasov și pe Google News











