VIDEO SR Brașov se salvează de la retrogradare! EUROGOL marcat de portarul Căucă!

În ultima etapă a play-out-ului Ligii a 3-a la fotbal, SR Brașov a întâlnit, astăzi, pe Stadionul Tineretului, pe Hermannstadt 2.

Galben-negrii aveau nevoie obligatoriu de o victorie pentru a se salva de la retrogradare. Jucau chiar împotriva echipei cu care luptau pentru menținerea în liga a treia. Iar voctoria a venit. SR Brașov s-a impus cu 2-0. Primul gol a fost reușit de Căucă, în prima repriză. Portarul stegarilor a marcat din lovitură liberă, de la aproximativ 20 de metri lateral, în vinclu. Fundașul Andraș Godri a stabilit scorul final în repriza a doua. Cu acest succes, SR Brașov și-a asigurat prezența în liga a treia și în sezonul viitor. Cealaltă formație brașoveană din play-out, Kids Tâmpa Brașov, a pierdut la Blejoi. Urșii au retrogradat în liga a 4-a, împreună cu Hermannstadt 2.