Formația de fotbal de liga a treia SR Brașov a învins astăzi, pe Stadionul Tineretului, cu 3-0, pe KSE Târgu Secuiesc.

Golurile confruntării au fost marcate după pauză, de Dragoș Popa, în minutul 49, Mihai Ion, în minutul 74 și Dragoș Sandu, în minutul 77. În minutul 64, la 1-0, oaspeții au primit un penalty, însă lovitura de la 11 metri a fost apărată de portarul galben-negrilor, Aby Popa. Cu acest succes, SR Brașov a urcat pe locul 3 în Seria a 5-a din Liga a 3-a de fotbal, cu 29 de puncte, asigurându-și, matematic, prezența în play-off. Celelalte 3 echipe din județul Brașov au suferit înfrângeri pe linie în această etapă. Kids Tâmpa a fost învinsă, în deplasare, scor 1-3, de Odorheiu Secuiesc, Cetate Râșnov a pierdut meciul de acasă, cu CSO Plopeni, scor 0-1, iar Olimpic Zărnești a cedat cu 1-2 în deplasarea de la CS Păulești.

Foto și video: SR Brașov

Articolul precedentLIGA 2: FC Braşov – Viitorul Pandurii Tărgu Jiu 3-1
Articolul următorTânăr în stare gravă după ce a intrat cu maşina într-un gard de beton!