VIDEO SR Brașov, egal pe propriul teren

ACS SR Brașov a întâlnit, ieri, în etapa a patra a ligii a treia de fotbal, pe Vedița Colonești.

Formația antrenată de Florin Stângă a terminat la egalitate, scor 2-2, confruntarea susținută pe Stadionul Tineretului. Galben-negrii au condus de fiecare dată, cu 1-0 și 2-1, după reușitele lui Romeo Surdu, din minutele 52 și 82, dar oaspeții au stabilit scorul final în minutul 90. În aceeași etapă, CS Olimpic Cetate Râșnov a învins, tot acasă, cu 2-0, pe CS Balotești. Golurile au fost marcate de Andrei Lascu (min. 25) și Sorin Strătilă (min. 72). În ierarhia seriei a treia, SR Brașov este pe locul 9, cu 5 puncte, iar Cetate Râșnov pe 5, cu 7 puncte, la trei de liderul CSM Alexandria.

Articolul precedentHandbal: Corona, pe primul loc în Liga Națională
Articolul următorFOTO+VIDEO Nereguli grave descoperite de OPC, în Piața Sfatului