VIDEO Petrolul – SR Brașov 5-0! Meciul integral

SURSA: SR BRAȘOV

Într-o confruntare disputată, astăzi, pe Stadionul Ilie Oană din Ploiești, SR Brașov a fost învinsă, categoric, de echipa gazdă, Petrolul, scor 0-5.

Aflată în liga a doua, în lupta pentru revenirea în primul eșalon fotbalistic, Petrolul a controlat autoritar partida contra grupării brașovene, astfel că la pauză conducea, deja, cu 4-0. Au marcat: Laurenţiu Marinescu (11), Armando Vajushi (12), Gabriel Deac (35 şi 37), Olaru (58). La meci au luat parte aproximativ 1.000 de spectatori.

SR BRAȘOV, prima repriză: Cășlariu – Negotei, Tălmaciu , Rența, Dragomir – Stîngă, Țuțu, Danciu – H. Popa , D. Popa, Răchișan

SR BRAȘOV a doua repriza: Potcoavă – Negotei, Tălmaciu, Rența, Dragomir – Stîngă, Țuțu, Nicolau – H. Popa, Danciu, Ianovici

Au mai intrat: Babeiu, Gomboș, Estolyka, Boricean