SR Braşov a câştigat, ieri, meciul amical susținut la Tărlungeni, în compania echipei Sepsi 2 Sfântu Gheorghe.

Formația antrenată de Tibi Ghioane s-a impus cu 2-1. În prima repriză, portarul stegarilor, Căucă, a apărat o lovitură de la 11 metri. Chiar şi aşa, covăsnenii au deschis scorul şi au intrat în avantaj la pauză. În cea de-a doua repriză, un autogol din centrarea lui Şerban şi golul lui Dragomir au stabilit scorul final. Cei doi portari ai galben-negrilor, Căucă şi Balcan s-au accidentat, astfel că SR Braşov l-a folosit, mai bine de o repriză, pe goalkeeper-ul de rezervă al covăsnenilor.

Articolul precedentVIDEO DRDP a terminat de asfaltat 6,5 kilometri din Ocolitoarea Brașovului
Articolul următor100% | Aurel Popescu (ROMPAN): Nu brutarii scumpesc pâinea, noi suntem victime. Cum explică prețul mai mare