Tânărul stegar a reușit să marcheze chiar la primul meci în tricoul tricolorilor, în confruntarea câștigată de România, cu 9-1, împotriva Qatarului, la Turneul celor 6 Națiuni.

Sebastian Racz a fost introdus în minutul 60 al duelului. 4 minute mai târziu a obținut o lovitură de la 11 metri, iar în minutul 69 a marcat primul său gol la națională și ultimul al României din această partidă. Sebastian a recuperat o minge la 30 de metri de poarta adversă, a rămas singur cu portarul şi a şutat printre picioarele lui. Turneul celor 6 Națiuni la fotbal sub 16 ani se desfășoară în România. Pe lângă Qatar și țara noastră, la competiție mai participă Japonia, Arabia Saudită, Norvegia și Polonia. Selecționer este este fostul mare dinamovist Ion Marin.

Articolul precedentLIGA 2: FRF a tras la sorți ordinea disputării meciurilor de baraj
Articolul următorAtenție, angajatori! ITM Braşov a dat amenzi de peste 250.000 de lei pentru munca „la negru”