Sala Sporturilor Victoria, din Arad, a găzduit, aseară, primul meci al finalei mici din Liga Națională de baschet feminin, dintre echipa gazdă FCC ICIM Arad și Olimpia CSU Brașov.

Duelul a fost unul echilibrat, încheiat la egalitate, scor 78-78, la finalul timpului regulamentar, pe reprize 22-19, 23-24, 17-18 și 16-17. În prelungiri, FCC ICIM Arad a reușit să se impună, rezultatul final fiind 90-80. Principalele marcatoare de la Olimpia CSU Brașov au fost: Corda, cu 21 de puncte, Pesovici, cu 20 de puncte și Dickey – 17 puncte. Astfel, arădencele conduc cu 1-0 la general, iar meciul 2 va avea loc în această seară, tot la Arad. Câștigătoarea se va stabili după sistemul cea mai bună din trei meciuri.

Articolul precedentFlorin Cîțu: FĂRĂ mască în birouri de la 1 iunie 2021, dacă toate persoanele sunt vaccinate împotriva COVID-19