La sfârșitul acestei săptămâni a fost programată etapa a 11-a a Ligii a 3-a de fotbal.

Vineri după-amiaza, Olimpic Zărnești, ultima clasată, a produsa surpriza. A remizat pe terenul uneia dintre favoritele seriei, Odorheiu Secuiesc, scor 1-1. Golul brașovenilor a fost marcat de Marcu, în minutul 70. Sâmbătă au fost programate celelalte confruntări. Astfel, SR Brașov a pierdut cu 1-2 duelul de la Sfântu Gheorghe, cu Sepsi OSK 2. Golul stegarilor a fost marcat de Răchișan, după pauză. Kids Tâmpa a terminat la egalitate duelul susținut pe Stadionul ICIM, 1-1 cu CS Păulești. Pentru gazde a punctat Bugnar, în minutul 80. În fine, Cetate Râșnov a pierdut meciul de pe terenul liderului CS Blejoi, scor 1-3. Golul brașovenilor a fost marcat de Bogdan Roșu. Cea mai bine clasată formație din județ în Seria a 5-a din Liga a 3-a este SR Brașov, locul 3, cu 17 puncte. Cetate Râșnov este pe locul 5, cu 15 puncte. Kids Tâmpa pe 7, cu 12 puncte, iar Zărnești rămâne „lanterna roșie”, cu 8 puncte.