Sâmbătă au fost programate meciurile din etapa a 4-a a play-off-ul Ligii a 3-a de fotbal. Pe Stadionul Tineretului, SR Brașov a terminat la egalitate, scor 1-1, în compania celor de la CSO Plopeni.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 69, iar stegarii au egalat în minutul 90, după reușita lui Dragoș Popa. Cealaltă echipă din județ din play-off, Cetate Râșnov, a remizat și ea, tot pe propriul teren. A fost 2-2 cu liderul CS Blejoi. Ambele goluri ale gazdelor au fost marcate de Drugă, din lovituri de la 11 metri. Vă reamintim că vineri, în play-out, Olimpic Zărnești a remizat pe terenul celor de la Târgu Secuiesc, scor 0-0. Iar ACS Kids Tâmpa a pierdut la scor disputa de la Odorheiu Secuiesc, scor 1-5.

Articolul precedentCare este starea de sănătate a lui Rareș Lazăr, fotbalistul de la FC Brașov scos cu ambulanța de pe teren, în debutul meciului cu Ripensia
Articolul următorTânăr de 21 de ani, arestat pentru tâlhărie calificată. A furat un telefon de 3.500 de lei