În etapa a 17-a a Ligii a 2-a de fotbal, FC Braşov a întâlnit, în această dimineață, în deplasare, pe Poli Iaşi.

Meciul s-a terminat la egalitate, scor 1-1, rezultat stabilit încă de la pauză. Scorul a fost deschis de gazde, după reuşita lui Camara, din minutul 9. Stegarii au egalat prin croatul Tesija, din lovitură de la 11 metri. În repriza a doua, vârful marocano-olandez El Azzouzi a ratat incredibil, din câțiva metri, lovitura lui de cap ajungând în plasa laterală. Vedeți mai jos ce a declarat, la finalul meciului, antrenorul galben-negrilor, Călin Moldovan:

În clasament, FC Braşov rămâne tot pe locul 16, cu 13 puncte. Etapa viitoare, pe 5 martie, stegarii vor primi vizita celor de la Metaloglobus Bucureşti.