Echipa de hochei Corona Wolves Brașov a părăsit Erste Liga în genunchi. Brașovenii au pierdut cel de-al patrulea meci consecutiv cu SC Miercurea Ciuc, la un scor de-a dreptul umilitor, scor 2-8. Astfel, la general, formația harghiteană conduce cu 4-0 și a ajuns în semifinalele competiției.

Cea de-a patra confruntare dintre Corona Brasov si SC Miercurea Ciuc, din seria sferturilor de finala ale Erste Liga, s-a disputat marți seara, pe gheata Patinoarului Olimpic. Oaspetii s-au impus cu 8-2 (3-0, 4-0, 1-2). Golurile Coronei au fost inscrise in repriza a treia de Tendler (min. 46’42’’) si Lidhammar (min. 49;48’’). Corona Brasov continua pregatirile pentru Campionatul National, avand ca obiectiv clasarea pe primul loc la finalul sezonului regulat.

Articolul precedentULTIMĂ ORĂ: Pieton lovit de autoturism, pe DN 1