Luni seara a fost programată o nouă etapă din Erste Liga la hochei pe gheață.

Toate echipele românești au evoluat, aseară, pe propriul patinoar. Corona Brașov a trecut cu 3-1 de DEAC, pe reprize 0-1, 2-0, 1-0. Golurile brașovenilor au fost marcate de Domingue, Williams și Zagidullin. SC Miercurea Ciuc a câștigat duelul cu DAB, 5-4 după prelungiri, pe reprize 2-1, 0-3, 2-0, 1-0. Pentru ciucani au punctat Fodor, Reisz, Stach și Reszegh (2). Singura formație românească învinsă, aseară, în Erste Liga, a fost ACSH Gheorgheni. Harghitenii au pierdut meciul cu DVTK, scor 2-3, pe reprize 1-1, 0-2, 1-0. Pentru gazde au marcat Kozma și Orban.

În clasament, Corona Brașov este pe locul 3, cu 14 puncte, ACSH Gheorgheni e pe 4, cu 12 puncte, iar SC Miercurea Ciuc pe 6, cu 11 puncte.

Articolul precedentRealitatea PLUS, pe pozițiile 63 și 64 în noua grilă de programe a Digi Tv Cablu