Hochei: Corona Wolves, victorie cu 5-2 în Erste Liga

Aseară, Corona Wolves Brașov a reușit să învingă, în deplasare, echipa maghiară Opten Vasas, scor 5-2 (0-1, 0-1, 5-0).

Acest meci a marcat o premieră pentru acest sezon: revenirea pe gheață în echipamentul „lupilor” al golgheterului de sezonul trecut, atacantul canadian Cody Fowlie.

Conduși cu două goluri după primele două reprize, „lupii” și-au revenit în cea de-a treia și au reușit să întoarcă scorul cu niște goluri foarte spectaculoase și să-și adjudece cele 3 puncte.

Pentru „lupi” au marcat:

✅în minutul 45’05”: Oliver Dame-Malka, în superioritate numerică, cu un șut fabulos (asistat de către Pavlo Borysenko și Zsombor Molnar).

✅în minutul 49’32”: Cody Carlson, cu un șut puternic (asistat de către Josh McFadden și Roberto Gliga).

✅în minutul 52’20”: Cody Carlson, cu un alt șut de la distanță (asistat de către Josh McFadden).

✅în minutul 53’30”: Tomas Klempa, după o fază rapidă a echipei noastre (asistat de către Radim Valchar și Daniel Trancă).

✅în minutul 58’17”: Radim Valchar (neasistat, cu poarta goală).

Următorul meci al formației Corona Wolves se va disputa tot la Budapesta, echipa noastră întâlnind, sâmbătă, FTC Telekom, campioana én-titre a Ligii Erste.

Sursă: Wolves.ro

Articolul precedentActivitate suspendată până în martie la Serviciul Permise și Înmatriculări de la Făgăraș
Articolul următorCOVID-19. Rata de infectare din localitățile județului Brașov!