Brașovenii au obținut, aseară, pe Patinoarul Olimpic, prima victorie din acest sezon al Ligii Erste, învingând echipa maghiară Dunaújvárosi Acélbikák cu scorul de 8-1.

Pentru „lupi” au marcat Brock Trotter (în minutul 07’41”, neasistat), Patrik Machala (în minutul 26’24”, asistat de Tamas Gajdo și Roberto Gliga), Radim Valchar (în minutul 29’23”, asistat de Brock Trotter și Zoltan Molnar), Roberto Gliga (în minutul 32’32”, asistat de Matyas Kovacs și Radim Valchar), Radim Valchar (în minutul 37’47”, asistat de Zsombor Molnar), Zsombor Molnar (în minutul 43’00”, asistat de Radim Valchar și Brock Trotter ), Garet Hunt (în minutul 45’28”, asistat de Nick Huard) și Timur Rasulov (în minutul 52’31”, asistat de Radim Valchar).

Următorul meci pentru echipa noastră se va desfășura luni, de la 18:30 pe Patinoarul Olimpic, în compania echipei maghiare Titanok.

Articolul precedentHANDBAL FEMININ: Corona Brașov, remiză cu Neptun Constanța
Articolul următorTrafic restricționat pe DN1, zona Predeal, până în octombrie!