În ultimul meci al deplasării din Ungaria, aseară, „lupii” au întâlnit echipa Fehervar Titanok. După o primă repriză în care jucătorii noștri au marcat 4 goluri (prin Chase Harrison, Nelson Armstrong și Daniel Trancă de două ori), în repriza a doua gazdele au reușit să marcheze de 3 ori.

3-4, scorul după două reprize!

În ultima repriză am reușit să ne pastram avantajul. Wacey Rabbit a marcat pentru 3-5, gazdele s-au apropiat la 4-5, însă acesta a rămas scorul final.

După trei meciuri, „lupii” revin din Ungaria cu 3 puncte iar următorul meci îl vor disputa pe gheața proprie, pe data de 27 septembrie, împotriva echipei Fehervar Titanok.

Fehervar Titanok – Corona Brașov: 4-5 (0-4, 3-0, 1-1).

Marcatori: A. Kovacs, A. Nagy, B. Balogh, M. Horvath / Chase Harrison, Cody Fowlie, Daniel Trancă (2), Wacey Rabbit.