HOCHEI: Corona Wolves Brașov, succes în Erste Liga!

Aseară „lupii” au reputat o nouă victorie în Liga Erste, învingând în deplasare, la Győr, echipa Titánok, scor 5-2, pe reprize 4-1, 1-0, 0-1.

Pentru echipa noastră au marcat:

✅În minutul 01’18”: Pavlo Borysenko (în superioritate, asistat de către Daniel Trancă și Cody Carlson).

✅În minutul 09’47”: Pavlo Borysenko (asistat de către Zsombor Molnar).

✅În minutul 15’12”: Daniel Trancă.

✅În minutul 18’18”: Zsombor Molnar (asistat de către Cody Fowlie și Cody Carlson).

✅În minutul 38’37”: Oliver Damme-Malka (asistat de către Josh McFadden).

Următorul meci al echipei noastre din această deplasare se va desfășura pe data de 21 ianuarie, la Debrecen, împotriva echipei DEAC.

Apoi, „lupii” se vor întoarce la Brașov, urmând o serie de meciuri pe gheata proprie.

Sursă: wolves.ro

Articolul precedentFlorin Cîțu: 2,8 milioane de doze de vaccin AJUNG în România în următoarele două luni. RESTRICȚIILE, ridicate în septembrie
Articolul următorIncidența SARS-COV-2 din județul și municipiul Brașov, ÎN SCĂDERE!