HOCHEI: Corona Wolves Brașov pierde meciul 5 din sferturile Erste Liga și scorul la general devine 3-2!

Marți seara, Corona Wolves Brașov a pierdut categoric meciul cinci din sferturile de finală ale Erste Liga la hochei pe gheață.

„Lupii” au fost învinși, chiar la Brașov, de Vasas Budapesta, scor 1-5, pe reprize 1-0, 0-0, 0-5. Deși conduceau după primele 40 de minute, prin golul lui Valchar, brașovenii au făcut o ultimă repriză dezastruoasă, pe care au pierdut-o cu 0-5. Astfel, deși era marea favorită la calificarea în semifinale și după primele trei meciuri conducea cu 3-0, Corona are emoții acum, întrucât scorul la general a devenit 3-2. Meciul 6 va avea loc joi seara, la Budapesta. Calificarea în semifinale se joacă după sistemul „cel mai bun din 7 confruntări”.

Articolul precedentControversele din jurul privatizării Oltchim. Cum s-a ajuns la pierderi de sute de milioane de euro
Articolul următorCHA CHA LITIX! Episodul 168. Apără și păzește! Au amendat MORTUL pentru că „a ieșit pe stradă” după ora 23!