HOCHEI: Corona, victorie la Miercurea Ciuc

Într-un meci din cadrul Campionatului Naţional de hochei, Corona Braşov a reuşit să se impună, dupa prelungiri, la Miercurea Ciuc : 4-3 (2-1, 0-2, 1-0, 1-0). Golurile cucanilor au fost marcate de Becze, două şi Gecse în timp ce pentru ,,lupil” au înscris A. Mihaly, Trancă şi Borysenko două, unul în secunda 12 a reprizei de prelungiri, în inferioritate numerică.

Confruntarea a fost una foarte echilibrată, scorul a fost deschis de Corona Braşov prin Arpad Mihaly în minutul 4. Sport Club a egalat prin Tihamer Becze în minutul 13, care a fructuficat superioritatea, însă la prima pauză braşovenii au întrat în avantaj după ce Daniel Trancă a reuşit să întroducă pucul în aţe în minutul 18.

Detalii, galerie foto și clasament, AICI.

Articolul precedentClopotnița unei biserici din Brașov, construită ILEGAL
Articolul următorGALERIE FOTO Se antrenează la Brașov și este medaliat cu bronz la Campionatul Național de box