Pe gheața Patinoarului Olimpic din Brașov s-au întâlnit, aseară, Corona și Sport Club Miercurea Ciuc. Partida a contat pentru sferturile din Erste Liga la hochei pe gheață.

Brașovul nu a reușit să repete prestația de duminică seara. Ciucul s-a impus, astăzi, cu 4-1, pe reprize 2-0, 2-1, 0-0. Un joc aflat la discreția harghitenilor, care, astfel, au egalat situația la general, scor 1-1. Vă reamintim că duminică seara, Corona a câștigat cu 6-5, după prelungiri. Golurile celor de la Sport Club au fost marcate de Peter, Ferencz, Sofron și Stach. Iar pentru Brașov a punctat Koger. Urmează două meciuri la Miercurea Ciuc, pe 23 și 24 februarie. Calificarea în semifinale se joacă după sistemul „cel mai bun din 7 meciuri”.

Articolul precedentRecomandări împotriva metodei ”loverboy”. Pericolul crește în perioada sărbătorilor „iubirii”
Articolul următorA fost anunțat programul pe zile și ore de la Massif! Vezi aici când vor susține concerte artiștii favoriți