După primele două meciuri din semifinalele Campionatului Național la hochei pe gheață, Corona Wolves Brașov conduce cu 2-0, la general, pe Gyergyoi HK, iar CSM Galați și Csikszereda se află la egalitate.

Patinoarul Olimpic din cartierul Tractorul a găzduit, aseară, meciul 2 al semifinalei Campionatului Național de hochei pe gheață. După succesul de miercuri, din prelungiri, Corona Wolves Brașov a reușit să se impună și ieri seară, în timpul regulamentar, scor 6-4, pe reprize 3-0, 2-1, 1-3. Zagidullin (03’36”), Carlson (08’12”), Valchar (11’37”, 27’36”, 56’49), McFadden (39’46”) au fost marcatorii brașovenilor, care conduc cu 2-0 la general în această semifinală. Următorul duel va avea loc pe 25 aprilie, la Gheorgheni. În cealaltă semifinală, CSM Galați și Csikszereda sunt la egalitate, la general, scor 1-1. În confruntarea de aseară, ciucanii au învins cu 7-4, pe reprize 2-1, 4-1, 1-2. Și aici partida următoare va avea loc tot pe 25 aprilie, la Miercurea Ciuc. Pentru calificarea în finală se joacă după sistemul „cel mai bun din cinci meciuri”.

Articolul precedentAccident în cartierul Bartolomeu! Trafic dirijat în zonă!
Articolul următorBASCHET: Sepsi SIC nu a stat la discuții cu Olimpia CSU Brașov!